Būsimiems verslininkams
Kam reikalingas verslumas?
5 Rekomenduojamos knygos
- „7 efektyviai veikiančių žmonių įpročiai. Galingos asmenybės pokyčių pamokos” Stephen R. Covey. Tai knyga, kurią galime vadinti asmeninio tobulėjimo klasikos etalonu. Šios knygos pamokos padės kitaip pažvelgti tiek į save, tiek į supančią aplinką ir paskatins veikti!
- „Kaip įsigyti draugų ir daryti įtaką žmonėms” Dale Carnegie. Ši knyga privers susimastyti apie tarpusavio santykių svarbą tiek asmeniniame gyvenime tiek karjeros kelyje. Vienas turtingiausių pasaulio žmonių Warrenas Buffettas apie šią knygą yra pasakęs: „Ji pakeitė mano gyvenimą.“
- „Įpročio galia. Kodėl mes taip elgiamės ir kaip tai pakeist” Charles Duhigg. Ši knyga kalba apie įpročius, tačiau daugeliui perskaičiusių ji tampa svarbiu sąmoningumo įrankiu. Knyga lengvai skaitoma, tačiau itin turtinga įdomiais faktais.
- „Karo Menas” Sun Zi. Pati garsiausia visų laikų knyga apie taktiką ir strategiją.
- „Sukurta užkibti. Kodėl vienos idėjos gyvuoja, o kitos miršta” Chip Heath, Dan Heath. Kuo geros idėjos skiriasi nuo blogų? Kokia ta sėkmės verta idėja? Kaip turėti tinkamą įžvalgą ir kurti geras žinutes. Visa tai šioje knygoje.
Tinklalaidės apie verslą, verslumą, pinigus ir jų valdymą ( anglų kalba) :
- „Journey To Launch” Jamila Souffrant. Tinklalaidė įves aiškumo asmeninių finansų srityje ir padės sukurti veiksmingą planą savo tikslams pasiekti.
- „Jocko Podcast“, „Jocko DEFCOR Network“. Į pensiją išėjęs karinio jūrų laivyno ruonis, Jocko Willink ir direktorius Echo Charles aptaria drausmę ir lyderystę versle, kare, santykiuose ir kasdieniame gyvenime.
- „The Indicator from Planet Money” NPR. Mažas šou apie dideles idėjas. Žmonės kuriantys laidą padeda suprasti, kas vyksta šiandien. Tai greiti paaiškinimai apie darbą, verslą, ekonomiką ir visa kitą. Klausykite darbo dienų popietėmis.
- „She Makes Money Moves” Glamour & Condé Nast Entertainment. Kalbėjimas apie pinigus, ypač jaunoms moterims turi galią: kiek uždirbame, kiek išleidžiame ir kaip pinigai veikia mūsų tapatybę ir santykius. „She Makes Money Moves“ yra „Glamour“ ir „Condé Nast Entertainment“ tinklalaidė, tai kvietimas jums prisijungti prie pokalbio. „Glamour“ vyriausiosios redaktorės Samantha Barry vedamoje „She Makes Money Moves“ dalijasi intymiomis, be scenarijaus parašytomis moterų istorijomis, taip pat finansų ekspertų patarimais, kaip padėti šioms moterims – ir moterims visur – judėti pirmyn.
- „The 5 AM Miracle: Healthy Productivity for High Achievers” Jeff Sanders. Labas rytas! Sužinokite, kaip dominuoti savo dieną prieš pusryčius kiekvieną pirmadienio rytą. Ši praktinė savęs tobulinimo tinklalaidė skirta produktyvumui, sveikiems įpročiams ir asmeniniam tobulėjimui aptarti.
- „Freakonomics” Stephen J. Dubner. Atraskite paslėptą visko pusę su Stephenu J. Dubneriu, Freakonomics knygų bendraautoriu. Kiekvieną savaitę „Freakonomics Radio“ pasakoja apie dalykus, kuriuos visada manėte žinąs (bet nežinojote), ir apie dalykus, kurių niekada nemanėte, kad norite žinoti (bet iš tikro juk norite) – nuo miego ekonomikos iki to, kaip tapti puikiu beveik bet kurioje srityje. Dubneris kalbasi su Nobelio premijos laureatais ir provokatoriais, intelektualais ir verslininkais.
Psichologiniai bei produktyvumo įrankiai internete:
- „Trello“ yra populiarus projektų valdymo įrankis, leidžiantis kurti ir valdyti užduotis, nesvarbu, ar tai būtų komandos projektas, ar tik jūsų asmeninis darbų sąrašas. Galite nustatyti terminus, palikti pastabas apie projektus ir užduotis bei priskirti užduotis kitiems projekto bendradarbiams. „Trello“ naudoja „kanban“ lentos rodinį, kad galėtumėte lengvai įsivaizduoti, kaip vyksta projekto eiga.
- „RescueTime” yra nemokama produktyvumo programa, kuri pateisina savo pavadinimą, t. y. ji daro būtent tai – išgelbės jus nuo laiko švaistymo, padeda nenutrūkti nuo planų.
- „Headspace” – programėlė mokanti medituoti ir padedanti nusiraminti stresinėse situacijose.
- „Streaks” programėlė padeda kurti naujus gerus įpročius.
Įkvepiančios verslo istorijos
Vera Wang
Amerikiečių mados ikona Vera Wang vėlyvoje paauglystėje atsisakė svajonės apie olimpinį čiuožimą, nes jautė, kad „niekada nepatobulės“. Konkurencingą aplinką pildė vis jaunesni čiuožėjai ir ji buvo įsitikinusi, kad niekada nepateks į JAV olimpinę komandą, todėl pasitraukė. Vėliau ji tapo pardavėja Yves Saint Laurent parduotuvėje, kur atkreipė Vogue mados direktorės Frances Stein dėmesį, kurios pagalba ji vėliau tapo Vogue redaktore. Negavusi vyriausiosios redaktorės pozicijos, Wang, būdama 40 metų, iš naujo atrado save ir tapo vestuvinių suknelių dizainere, atidarydama vieną nuotakų suknelių saloną ir pavertusi savo verslą nuotakų imperija, kurios vertė viršija 1 mlrd dolerių. Niekada nevėlu pradėti!
Forever21
Kai Do Won Chang persikėlė iš Korėjos į JAV 1981 m., jis dirbo per tris darbo vietas, kad galėtų išlaikyti save ir savo žmoną Jin Sook. Tuometinis sargas, degalinės darbuotojas ir kavinės darbuotojas sutaupė savo centus, kad 1984 m. atidarytų kuklią drabužių parduotuvę. Ši drabužių parduotuvė išaugo į tarptautinę mažmeninės prekybos milžinę, šiandien vadinamą „Forever 21“. 2015 m. jau buvo atidaryta daugiau nei 600 parduotuvių ir pasiekta 4,4 milijardo dolerių metinių pardavimų!
Kanadoje gimęs Guy Laliberté pradėjo karjerą būdamas kukliu gatvės atlikėju: grodamas akordeonu, vaikščiodamas ant polių ir rydamas ugnį. Dabar jis atsakingas už žymiausią šiandienos cirko trupę Cirque du Soleil. 1987 m. palydėję talentingą atlikėjų komandą į Los Andželo menų festivalį su bilietu į vieną pusę, gavo vietą kurti pasirodymus Las Vegase. Dabar Laliberté turtas vertinamas 2 milijardų dolerių.
Verslo kūrimas

IDĖJA
Verslas prasideda nuo idėjos, o kaip užgimsta idėja? Įkvėpti kurti verslą gali jūsų pomėgiai, darbas arba pastebėta problema, kurią manote, kad galėtumėte išspręsti. Stebėkite aplinką, rinką, pagalvokite, ko man trūksta? Ko reikia kitiems?
Galbūt esamą paslaugą ar produktą būtų galimą patobulinti arba pasiūlyti pigesnį variantą? Jeigu jau turite idėją, paanalizuokite jos unikalumą ir jau esamus analogiškus variantus rinkoje. Toliau formuoti ir tobulinti idėją galite dalindamiesi ja su draugais ir artimaisiais, klauskite nuomonės ir išgirskite jų pastebėjimus.

VERSLO PARTNERIAI
Planuojate kurti verslą be partnerių? Dar kartą pagalvokite ir įvertinkite, kokius gebėjimus turite, ar sugebėsite sukurti verslo planą, įvertinti rinką ir finansinius aspektus? Ar išmanote marketingo, IT subtilybes? Kurdami verslą su partneriu, kiekvienas įnešite savo žinių bagažą, pasiskirstę užduotimis veiksite koncentruotai ir išgirsite vertingos kritikos. Renkantis verslo bendrakūrėjus svarbiausia, kad jūsų verslo vizija sutaptų, antraip daug laiko išeikvosite beprasmėms diskusijoms. Partneriai, komandos nariai lemia verslo sėkmes ir nesėkmes.

VERSLO PLANAS
Pradėjus ieškoti investicijų, verslo planas bus būtinas ir nuo jo priklausys, ar idėjos sėkme patikės investuotojai ir bankas. Prieš pradėdami ruošti verslo planą turite pažinti rinką, jūsų konkurentus ir klientus. Išanalizuokite jau esamas paslaugas bei produktus, jų kainą ir kokybę. Įvardinkite, kuo jūsų prekė ar paslauga pranašesnė už konkurentų siūlomą? Kuo esate naudingi klientams? Kur ir kaip juos galite pasiekti? Kas būdinga jūsų klientams? Įsivertinkite, ar sugebėsite konkuruoti? Turite suskaičiuoti, kokį pelną jūsų veikla generuos, kokie galimi nuostoliai. Verslo planas apima kelių metų laikotarpį, o pasikeitus aplinkybėms, turi būti koreguojamas. Tad trumpai, ką turėtumėte įtraukti į verslo planą:
- Įvardinkite, kodėl nusprendėte įkurti verslą
- Verslo vizija ir tikslai
- Verslo strategija
- Numatoma prekė ar paslauga
- Rinkos apibūdinimas
- Rinkos analizė, paklausa ir klientų tyrimas
- Rinkodaros strategija
- Nauda būsimiems vartotojams
- Pelno prognozė ir jos argumentai
- Pardavimų ir numanomo pelno/nuostolio bei veiklos finansinių srautų prognozė.
Užpildę šią Business Model Canvas lentelę susidarysite didelę dalį verslo plano: nusistatysite kokias veiklas vykdysite, kas jūsų partneriai ir kas klientai ir kt. Business Model Canvas. Nuoroda:https://www.template.net/business/word-templates/business-model-canvas-template/
Tikslingai eiti verslo kūrimo keliu galite sekdami žingsniais esančiais online kursuose: Startup Lithuania pre-acceleration course: Startup Guide – Startup Lithuania Pre-accelerator
Ketini kurti socialinį verslą? Čia gali užregistruoti savo idėja ir tobulinti veiklos modelį: Pagrindinis – Socialinis verslas (inovacijuagentura.lt)
Daugiau informacijos apie rinkodarą, internetinę prekybą ir skaitmeninį marketingą rasite čia: Rinkodaros straipsniai | Verslo sparnai
Kuriant verslą gali kilti daug klausimų, atsakymus jums ieškoti galite kartu su „Inovacijų agentūra”: Inovacijų agentūra (inovacijuagentura.lt)
Informacija apie finansinius sprendimus pradedančiam verslui: Verslui | INVEGA
Visą būtiną informaciją, reikalingą sprendžiant, kokią verslo formą pasirinkti, sužinosite čia: Inovacijų agentūra (inovacijuagentura.lt)
Daugiau apie verslo kūrimą:
VISASVERSLAS.LT – Kaip sukurti verslą?
Verslas | Kaip Pradėti Verslą? | Išsamus Verslo

FINANSAI
Internetinei parduotuvei sukurti reikia kur kas mažiau pajamų, negu restorano atidarymui. Tad planuodami pajamas, atidžiai skaičiuokite, kokios priemonės yra būtinos verslo pradžiai, o kas gali ir palaukti. Turėkite omenyje, kad naujausia biuro įranga pati savaime neneša pelno, kaip kad ir prabangūs, automobiliai, ofiso patalpos miesto centre. Apsvarstykite, kurie pirkiniai gali palaukti, kol pradėsite gauti gausesnį pelną. Jeigu verslui būtinos patalpos, jūs galite sutaupyti patys jas įrengdami ir prašydami artimųjų pagalbos. Jeigu interjere naudosite dėvėtus daiktus ir baldus, tada ne tik sutaupysite, bet ir prisidėsite prie ekologijos puoselėjimo ir aplinkai draugiško verslo kūrimo.

VERSLO FORMOS PASIRINKIMAS
Koks yra jūsų veiklos tikslas? Siekti pelno ar tenkinti viešąjį interesą? Įkūrę viešąją įstaigą arba asociaciją galėsite užsiimti su jūsų tikslais susijusia ūkine komercine veikla, tačiau gautas pelnas jums ne priklausys.
Kiek asmenų kuria veiklą? Ar nesėkmės atveju galite rizikuoti ir atsakyti savo asmeniniu turtu? Pavyzdžiui, individualią veiklą gali vykdyti vienas asmuo, tačiau nepasisekus verslui gali tekti atsakyti savo asmeniniu turtu, kaip kad ir individualios įmonės savininkui. Štai mažajai bendrijai įkurti reikia bent dviejų asmenų, o žlugus verslui jų asmeninis turtas liks nepaliestas. Jūsų turimas pradinis kapitalas taip pat lemia, kokią veiklos formą galite pasirinkti – individualiai įmonei jo nereikia, tačiau UAB minimalus kapitalas siekia 2500.
Daugiau apie verslo formas ir juridinius asmenis: Inovacijų agentūra (inovacijuagentura.lt)

Būdas ką nors pradėti yra nustoti kalbėti ir imti veikti.
Walt Disney
Projekto dalyvių atsiliepimai
„Nei minutei dėmesio nepaleido visos viena po kitos nesibaigiančios naujovės ir istorijos. Be to be galo daug gerų patarimų ir rekomendacijų ateičiai.”
SMILTĖ
,,Anksčiau turėjau labai platų žinojimą iš įvairių šaltinių ir buvau susidaręs paviršutinišką įvaizdį. Bet šiame projekte aš labiau sugebėjau į įsigilinti ir išgirsti konkretesnius, teisingesnius atsakymus.”
PAULIUS
„Smagu klausyti žmonių su patirtimi ir pasimokyti iš jų. Retai kada galima tokių sėkmingų žmonių kažko paklausti ir iškart gauti aiškių ir naudingų atsakymų, tai labai vertinu. Ačiū jums!”
JURIJUS
“Šie mokymai man padėjo suprasti verslo kūrimo etapus ir davė labai daug motyvacijos bandyti tol, kol atrasiu sau tinkamą veiklą.”
Evelina
- +370 665 04582
Mes padėsime tau susikurti svajonių ateitį
Nori ir tu pasimokyti verslo kūrimo subtilybių? Turi idėją, kurią seniai norėjai pasitikrinti, bet vis neišdrįsdavai? O gal dar nežinai, ką, bet nori ką nors veikti?