D.U.K.

Dažniausiai užduodami klausimai

Nuo kokio amžiaus galima pradėti kurti verslą?

Individualią veiklą gali vykdyti su tėvų sutikimu 14-18 m. asmenys. Verslo liudijimas gali būti išduotas nuo 14 m., jeigu yra vieno iš tėvų ar globėjų sutikimas.

Kaip pasirinkti verslo formą?

Tinkamiausią verslo formą reikėtų pasirinkti atsižvelgiant į tai, kokia civilinė atsakomybė jums priimtina ir tinkama, kaip ketinate paskirstyti pelną bei kokį turite pradinį kapitalą. Pavyzdžiui, Uždaros akcinės bendrovės savininkai neatsako savo asmeniniu turtu, tačiau UAB įsteigimui reikalingas minimalus 2500 Eur kapitalas, be to turi būti paskirtas buhalteris arba buhalterinę apskaitą vykdanti įmonė ir reikalingas direktorius, kuriam mokama alga. Tad renkantis verslo formą reikia apgalvoti įvairius aspektus: kiek bus savininkų, koks turimo kapitalo dydis, kokia atsakomybės forma yra tinkama, kaip bus skirstomas pelnas ir kt. Šie klausimai aktualūs svarstant įkurti juridinį asmenį (MB – Mažoji bendrija, UAB – Uždaroji akcinė bendrovė, IĮ – Individuali įmonė, VšĮ – Viešoji įstaiga). Renkantis tarp verslo liudijimo ir individualios veiklos pažymos, esminis skirtumas yra pajamų mokesčio mokėjimas. Turint verslo liudijimą, iš karto mokamas fiksuotas pajamų mokestis, o turint individualios veiklos pažymą, pasibaigus mokestiniam laikotarpiui mokama suma,  kuri yra pajamų ir išlaidų skirtumas. Daugiau išsamios informacijos galite rasti: Inovacijų agentūra (inovacijuagentura.lt)

Kiek gali užtrukti, kol veikla padengs investicijas ir pradės duoti pelno?

Vieno atsakymo į šį klausimą nėra. Tai, kada pradėsite gauti pelną, priklauso nuo jūsų veiklos pobūdžio, turimos patirties, investicijų dydžio bei darbo priemonių kainos. Įprastai, verslo sukūrimui skirtos išlaidos atsiperka po kelerių metų.

Kiek trunka verslo steigimas?

Trukmė priklauso nuo to, ar dokumentus forminate patys ar samdote tai darančius specialistus. Skirtingų verslo formų steigimas gali trukti nuo kelių valandų iki savaitės. Verslo liudijimą ir individualios veiklos pažymą galite greitai gauti prisijungę internetu prie VMI.

Ar galiu kreiptis į jus patarimo / konsultacijos?

Žinoma, tam ir buvo sukurtas šis projektas. Tačiau ir pasibaigus projektui padėsime jaunuoliams, kiek leis mūsų jėgos ir kompetencijos.

Kaip geriau kurti verslą, vienam ar su partneriais (-u)?

Be abejo, tai kiekvieno verslo idėją vystančio žmogaus pasirinkimas, ieškoti partnerių ar ne. Vystant veiklą drauge su partneriais, reikės ieškoti kompromisų, dalintis pelną. Tačiau taip kritiškiau išanalizuosite su verslo idėja ir modeliavimu susijusius klausimus, pasidalinsite darbais atsižvelgiant į kiekvieno iš jūsų gebėjimus, žinias. Jeigu pasirinksite vystyti veiklą kartu su partneriais (-iu), tada ypatingai svarbu, kad sutaptų jūsų matoma verslo vizija.

Mes galime tau padėti susikurti svajonių darbą ir / arba verslą

Jaunimo verslo inkubatorius – tai projektas Vilniaus miesto jaunimui, skirtas daugiau sužinoti apie verslo kūrimo ABC, pažinti save ir mėginti susikurti savo pirmąjį verslą. 

Projektas, finansuojamas iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos lėšų.