Asmenybės ugdymas verslo kūrimui
pažinimas
Savęs pažinimas
PIRMIAUSIA – PAŽINKITE SAVE
Gilindamiesi į savo asmenybę atrasite stipriąsias ir silpnąsias savo savybes, aiškiai suvoksite savo prioritetus, vertybes ir identifikuosite turimus gebėjimus ir žinias. Tai jums bus naudinga renkantis verslo idėją bei planuojant komandinį darbą, kuriame darbai skirstomi atsižvelgiant į kompetencijas.
Pažinti save jums padės asmenybės testas: Asmenybės testas | Charakteris.info
Eneagramos testas padės jums suprasti, kodėl nesąmoningai vienaip ar kitaip elgiatės, kokias gyvenimo strategijas esate linkę taikyti: Devyni Skaičiai | Eneagrama (devyniskaiciai.lt)
Jeigu ieškote sau tinkamiausio karjeros kelio, atlikite šiuos testus:
Career Quiz | Personality Test | Open Colleges
Jeigu žinote, kokioje srityje norite dirbti, bet dar dvejojate, pabandykite atsakyti sau į klausimus karjeros žemėlapyje. Nuoroda: MIND Materials | Office of Career and Professional Development (ucsf.edu)
Mėgstamos veiklos praktikavimas
TURĖKITE PATINKANČIĄ VEIKLĄ IR JĄ PRAKTIKUOKITE
Hobis, tai tavo pramoga, poilsis ir laikas sau. Laisvalaikio veikla padės tau atsigauti ir įsikvėpti naujų idėjų bei motyvacijos veikti toliau. Koncentruotis į pinigus generuojančią veiklą puiku, tačiau nesėkmės atveju gera žinoti, kad turime pomėgį, kuris padeda atgauti pasitikėjimą savimi ir pasitenkinimą gyvenimu. Be to, investuodami daug laiko hobiui, turtiname savo žinias, plečiame akiratį ir kas žino, gal taip užgims verslo idėja?
Įgūdžių tobulinimas
DOMĖKITĖS IR TOBULINKITE SAVO ĮGŪDŽIUS
Verslo kūrėjai nebūtinai turi būti vienos srities profesionalai, tačiau jiems reikia pamatinių žinių finansų, marketingo, lyderystės, psichologijos bei kitose srityse. Taip jie galės darniai dirbti su komanda ir suprasti kiekvieno nario atsakomybes, jo iššūkius ir svarbą vystant verslą. Aktualios informacijos galima rasti knygose, savarankiško mokymosi platformose arba socialiniuose tinkluose. Bendraudami su daugiau pasiekusiais ir sumaniais žmonėmis, sužinosite naujausias tendencijas, išgirsite tikrąją patirtį ir praplėsite pažinčių ratą. Nepamirškite kaupti darbinės patirties, o turimą verslo idėją galite patobulinti padirbėję įmonėje, kuri veikia jums aktualioje srityje ir taip įgysite daug praktinės informacijos.
Podcast’ai apie start up’ų naujienas ir technologijas: News Archive – Startup Lithuania
Čia gali daugiau sužinoti apie pasitikėjimą savo viešo kalbėjimo įgūdžiais: Think Fast, Talk Smart: Communication Techniques – YouTube
Trumpai apie prokrastinaciją – polinkį atidėlioti darbus paskutinei minutei: Tim Urban: Inside the mind of a master procrastinator | TED – YouTube
Naudinga literatūra svajojantiems apie nuosavą verslą ir siekiantiems finansinės gerovės:
- „The Lean Startup“ (aut. Eric Ries)
- „Įgyvendink idėja per Kickstarter“ (aut. Vilius Stanislovaitis)
- „Verslas naujai“ (aut. Ilja Laurs)
- „Vilko kelias” (aut. Jordan Belfort)
- „Turtingas tėtis, vargšas tėtis” (aut. Robert Kiyosaki
- „Verslo sparnai. Kaip įkurti ir plėtoti verslą internete” (aut. Gitana Ginkevičė)
Nusiteikimas
NUSITEIKITE
Verslo kūrimas atima daug jėgų, pasirinkus šį kelią, atsidursite įkalnėse ir nuokalnėse, nekantrausite įgyvendinti savo idėjas ir trokšite kuo greičiau pamatyti puikius rezultatus. Tuo pačiu susidursite su atsakomybėmis, bemiegėmis naktimis ir stresu, kuris neigiamai veikia tiek fizinę, tik psichologinę sveikatą. Patiriama įtampa trukdo kūrybiniam mąstymui, ardo komandos atmosferą. Todėl turime mokėti valdyti stresą ir išmokti atsiriboti nuo susidariusių problemų.
Stresą gali sukelti įvairūs dirgikliai, pavyzdžiui žmonių elgesys, neplanuoti darbai, gedimai, laiko trūkumas. Stress Diary lentelė padės išsianalizuoti patiriamo streso priežastis. Nuoroda: https://www.wcu.edu/WebFiles/PDFs/STRE
Stresas dažnai būna susijęs su laiko trūkumu, artėjančiais terminais, atsiskaitymais. Tad siūlome čia kritiškai apžvelgti, kam ir kokią dalį savo laiko skiriate: https://uiu.edu/wp-content/uploads/Time-Management-Worksheet.pdf